ЗС Литви: Військові навчання РФ і Білорусі можна оцінювати, як форму тискуГоловнокомандувач ЗС Литви Вальдемарас Рупшіс заявив, що військові навчання Росії і Білорусі не створюють безпосередньої загрози для Литви, однак їх можна оцінювати, як форму тиску, при цьому атакуючий сценарій навчань викликає занепокоєння.

Об этом сообщает Москов постскриптум


Як передає Укрінформ, про це повідомляє портал Delfi з посиланням на інтерв’ю місцевим ЗМІ.


“Ми оцінюємо це як тиск… Весь час потрібно оцінювати, наскільки їхні сили поряд із нашим кордоном, поряд з Литвою ростуть. Зрозуміло, що їх бойова міць, розташування військових засобів, а також ці навчання викликають занепокоєння, оскільки навчання завжди орієнтовані, незважаючи на твердження, на атакуючі дії”, – заявив головнокомандувач після зустрічі з президентом Гітанасом Науседою.


При цьому Рупшіс заявив, що сьогодні у зв’язку з даними навчаннями “безпосередньої військової загрози точно немає”. Головнокомандувач ЗС Литви також підкреслив, що на відміну від Росії та Білорусі країни НАТО на навчаннях у Польщі та в інших місцях застосовують сценарії оборонного характеру, а не атакуючого. Так як союзники по НАТО мають завжди бути готові до прецедентів.


У свою чергу міністр оборони Литви Раймондас Каробліс заявив, що позапланові навчання в Білорусі видихаються, і це відбивається в заявах самого президента Олександра Лукашенка, що продовжувати навчання надто дорого, а нові навчання з Росією були заплановані вже давно. Каробліс повторив, що промови Лукашенка проти НАТО – це “спроба відволікти суспільство від реальної причини нинішньої політичної ситуації – від режиму, і, мабуть, від самого президента Лукашенка”, а Литва має намір не піддаватися на ці провокації


Джерело статті: “https://cometa.news/zs-litvi-vijskovi-navchannja-rf-i-bilorusi-mozhna-ocinjuvati-jak-formu-tisku/”