Києво-Печерська Лавра ПЦУ — Передача лаври знаходиться у повноваженнях Кабміну — новини України

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського Патріархату (УПЦ МП).

Об этом сообщает Компромат

У відповіді президент зауважив, що обʼєктами державної власності в країни управляє уряд. Саме Кабінет міністрів визначає, якими саме обʼєктами він управлятиме безпосередньо, а які — передаються в управління іншим субʼєктам. При цьому Зеленський послався на закон про управління обʼєктами державної власності, закон про Кабмін та українську Конституцію.

Петицію, яка закликає припинити використання Києво-Печерської лаври УПЦ МП та розірвати відповідний договір про оренду, розмістили на сайті президента 15 квітня. А вже 29 квітня вона набрала необхідні для розгляду главою держави 25 тисяч голосів.

Автори петиції називали лавру «однією з найбільших святинь українського народу» та наполягали на тому, що її має використовувати Православна церква України (ПЦУ). Вони пояснювали це тим, що саме ця конфесія є «визнаною православним світом» автокефальною православною церквою на території України.

  • У січні 2019 року почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що Києво-Печерська та Почаївська лаври можуть перейти до ПЦУ, інакше вони повинні перереєструватися у Російську православну церкву.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/43979-ce-povnovazhennya-kabminu-zelenskiy-vidpoviv-na-peticiyu-pro-peredachu-kiyevo-pecherskoji-lavri-pcu”