Покупка доларів онлайн і мінус 20 обмежень: в Україні запрацював новий закон про валюту

1502030481-3240Зокрема, скасовуються валютний нагляд за операціями до 150 тис. грн та індивідуальні ліцензії на валютні операції, і буде дозволена оnline-купівля валюти фізичними особами. Об этом сообщает primecrime.in.ua со ссылкой на СМИ.


В Україні сьогодні, 7 лютого, вводиться в дію новий закон про валюту, що передбачає ослаблення більше двадцяти обмежень на валютному ринку країни.


За словами заступника голови НБУ Олега Чурія, 6 лютого — останній день, коли діяв декрет про валютне регулювання та все законодавство, яке було побудовано відповідно до цього декрету.


«Що стосується зняття обмежень, які знімаються з 7 лютого, то це більше 20 обмежень», — зазначив він. За словами Чурія, з 7 лютого вдвічі збільшується граничний термін розрахунків за експортно-імпортними контрактами – до 365 днів, а також скасовуються санкції у формі припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення термінів розрахунків та валютний нагляд за операціями до 150 тис.₴


Крім того, буде дозволено вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном та рахунків нерезидентів у банках України. Індивідуальні ліцензії на валютні операції будуть замінені системою лімітів, а також буде дозволена оnline-купівля валюти фізичними особами до еквівалента 150 тис. грн в день.


Ліміт на валютні перекази за кордон без відкриття рахунків для фізосіб підвищується в 10 разів — до 150 тис.₴ Крім того, скасовуються обмеження на дострокове погашення зовнішніх зобов’язань і процедура реєстрації зовнішніх запозичень.


Крім цього, Чурій назвав ще кілька кроків щодо пом’якшення валютного регулювання в Україні, які не були анонсовані раніше. У тому числі, з 7 лютого бізнес зможе репатріювати дивіденди за 2018 рік в межах 7 млн євро в місяць і купувати валюту день у день без попереднього резервування коштів, а з 1 березня норма обов’язкового продажу валюти експортерами знизиться до 30% з 50%, що діють в даний час.


Прийнятий Верховною Радою Закон України «Про валюту і валютні операції» набув чинності 7 липня 2018 року і вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з цієї дати.


Джерело статті: “http://www.nikpravda.com.ua/покупка-доларів-онлайн-і-мінус-20-обмеже/”